Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
Rectangle

FENG SHUI

Chaotycznie urządzony lokal negatywnie wpływa na samopoczucie. Sprawia, że mieszkańcy czują się zmęczeni, podrażnieni i zniechęceni. W takich sytuacjach warto zmienić wystrój wnętrza. Jednym z najlepszych sposobów na harmonijną stylizację jest Feng shui, zbiór zasad oceniających energię danego miejsca. Starożytny sposób planowania przestrzeni, mający na celu wprowadzenie zgodności mieszkańców, ze środowiskiem naturalnym. W dawnych Chinach wierzono, że możliwa jest ocena energii chi wpływającej na samopoczucie człowieka. Siła ta opiera się na dwóch przeciwnościach: słabości i bierności oraz aktywności i siły. Każde miejsce wpływa na energię człowieka. Motywuje go lub zniechęca. Starożytni wierzyli, że odpowiedni wystrój mieszkania może poprawić samopoczucie człowieka.

Reguły feng shui wykorzystuje się do badania ukształtowania okolicy, usytuowania budynku względem stron świata, a także architektury. Zasady stosuje się głównie w miejscach, w których człowiek spędza najwięcej czasu. Przed dokonaniem zmiany stylizacji wnętrza należy wykonać trzy czynności. Pierwsza to dokładne oczyszczenie mieszkania z niepożądanych dekoracji i starych mebli, które zaśmiecają naszą przestrzeń. Druga, to odpowiednie napowietrzenie i oświetlenie mieszkania. Pokój powinien mieć dostęp do naturalnego światła oraz posiadać odświeżające powietrze rośliny. Gdy dom oczyszczony jest z niepotrzebnych elementów oraz odpowiednio naświetlony i napowietrzony, dokonuje się pomiaru energii mieszkania. Każde miejsce posiada energię wpływającą na rozwój kariery, poprawę zdrowia, rozkwit kreatywności oraz zarządzanie majątkiem. Po dokładnej analizie dokonywana jest aranżacja wnętrza według zasady: drewna, ognia, ziemi, metalu i wody. Drewno korzystnie wpływa na kreatywność i rozwój. Ogień zwiększa odwagę i umiejętności. Ziemia wzmacnia siłę fizyczną i stabilność zdrowia. Metal odpowiedzialny jest za jasność myśli, woda zaś za duchowość i energię. Takie element, jak: deski, świece, wzory zwierzęce, kolory farb, metalowe przyrządy, lustra i wiele innych konfiguracji mebli może korzystnie wpłynąć na samopoczucie mieszkańców. Projektując wnętrze i wybierając meble na wymiar warto jest zapoznać się z zasadami feng shui, o których zapewne jeszcze nie raz napiszemy.

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam