Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Stół – jaki wybrać ? jaki najlepszy ?

Stół to prawdziwe serce jadalni, kuchni czy każdego innego pomieszczenia, w jakim stoi. To przy nim spotykamy się z najbliższymi przy wspólnym posiłku, żeby podzielić się zmartwieniami, sukcesami i poopowiadać sobie wzajemnie o naszych przeżyciach. Wybór stołu nie powinien być przypadkowy, lepiej jest go dobrze przemyśleć, aby był idealnie dopasowany do wielkości i stylu wnętrza

Jeśli posiadamy dużą jadalnię, to nie ogranicza ona nas w wyborze kształtu stołu. Do przestronnych pomieszczeń możemy wybrać stół okrągły, prostokątny lub kwadratowy. W małych jadalniach lepiej zdecydować się na stół okrągły. Zasada, która zawsze powinna być przestrzegana to fakt, że na odstawianie krzesła z oparciem od stołu potrzebne jest co najmniej 80 cm wolnego miejsca.

Rodzaje stołów:

• Stół rozkładany
Planując zakup takiego stołu, musimy pamiętać, żeby uwzględnić jego wymiary po rozłożeniu. Ważną sprawą jest też szerokość blatu. Należy wybrać taki stół, który po rozłożeniu nie będzie bardzo długi a przy tym wąski – wprawdzie usiądzie przy nim wiele osób, ale nie będzie można wygodnie ustawić na nim potraw.


• Stół okrągły
Ma długą tradycję. W naszej kulturze kojarzy się z otwartością i dobrymi intencjami. Mogą być to stoły rozsuwane, które dodatkowy kawałek blatu mają schowany pod blatem głównym.


• Stół kwadratowy
Zazwyczaj są to modele przeznaczone dla czterech osób. Po rozłożeniu stają się prostokątne i dopiero wtedy, może usiąść przy nich więcej gości.


• Stół nierozkładany
Jego blat pozbawiony przecięcia prezentuje się świetnie, ale w czasie większego przyjęcia trzeba będzie do niego dostawić dodatkowy stół, żeby pomieścić wszystkich gości. Wysokość dwóch stołów musi być w takich sytuacjach idealnie dopasowana. W takim wypadku można stoły ustawić w podkówkę albo równolegle


• Stół na wymiar
Stół na wymiar to idealne rozwiązanie dla wymagających i wiedzących czego chcą klientów. Można wybrać sobie materiał, z którego jest zrobiony, grubość blatu, szerokość, długość i wysokość stołu. Aby stół się dobrze prezentował, powinien zawsze być meblem wolnostojącym. Przystawiony do ściany nie będzie wyglądał tak efektownie.

meble

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam