Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Regały nietypowe. Pomysły i inspiracje

Uporządkowana przestrzeń mieszkalna zależy przede wszystkim od funkcjonalnie wkomponowanych w pomieszczenia szaf, półek, komód i szafek. Często jednak niewielki metraż oznacza walkę o każde wolne miejsce, a gotowe meble nie dają możliwości efektywnego i wygodnego przechowywania przedmiotów. Dobrym rozwiązaniem są meble na zamówienie lub też segmentowe regały, które można nie tylko interesująco zagospodarować, ale też znacznie ułatwiają utrzymanie porządku w dowolnej przestrzeni.

Czym są regały segmentowe?

Meblościanka, która królowała w mieszkaniach lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, obecnie powraca do łask w formie regału segmentowego. Mebel ten, jak sama nazwa wskazuje, składa się z segmentów, które można w dowolny sposób łączyć, by maksymalnie wykorzystać możliwości ściany w pomieszczeniu. Naturalną przeszkodą dla tradycyjnych meblościanek była wysokość pokoju, okna lub kaloryfery. Nowoczesne drewniane regały segmentowe nie znają tego problemu, bo z łatwością mogą wyodrębnić sekcję na przykład na drzwi lub telewizor. Przygotowywane na wymiar, idealnie pasują do powierzchni każdej ściany.

Gdzie można zastosować regały segmentowe?

Nietypowe, wykonywane na zamówienie regały stanowią doskonałą aranżację całej ściany salonu, dając możliwość estetycznego i pełnego ładu przechowywania książek, pudełek czy roślin. Ich wyjątkowość widoczna jest jednak w bardziej wymagających wnętrzach – pod skosami, schodami lub sufitem, a także w spiżarni. Wyzwaniem dla tego typu regałów jest uwzględnienie różnic w głębokości pomieszczenia, między innymi w przypadku ściany kominowej. Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej interesujących rozwiązań dla dużych przestrzeni jest wykorzystanie mebla jako ścianki działowej, na przykład między kuchnią a jadalnią.

meble

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam