Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Regał w rogu pomieszczenia – czy to dobry pomysł?

Meblując poszczególne pomieszczenia w domu lub mieszkaniu niezwykle ważne jest, aby dobrać je tak, aby jak najmniej zajmowały one powierzchni użytkowej pokoju, a same stały się ozdobą pomieszczenia. Odpowiednio dobrany do pokoju mebel potrafi bowiem zdziałać cuda. A w jaki sposób zagospodarować rogi?”>

Regał w rogu pomieszczenia — czy to dobry pomysł?

Półka z drewna sama w sobie jest solidna, więc powinna z łatwością utrzymać kilka książek, jednak aby mieć pewność, że półka jest odpowiednio zabezpieczona, warto zdecydować się na model z dodatkowymi wspornikami. Są to solidnie wykonane elementy umożliwiające ustawienie na półce nawet dużej ilości ciężkich książek. Dodatkowo, estetyczne wsporniki stanowią również element dekoracyjny ściany.

Zastosowanie regałów w aranżacji wnętrz

Regał służy nie tylko do wyeksponowania zawartości, mogą one pełnić także rolę doskonałej dekoracji. Możliwości wykorzystania ich jest niemal nieskończenie wiele. Począwszy od książek, przez figurki i pamiątki z wakacji, czy też kwiaty, po świece zapachowe, ręczniki w łazience oraz talerze w kuchni bądź jadalni.

Wyróżnić można wiele typów budowy regałów. Różnić się będą sposobem rozłożenia półek, wysokością. Jedne będą mieć bardziej styl klasyczny, drugie bardziej ekstrawagancki.

Jakie są rodzaje regałów?

Regały w rogu pomieszczenia powinny nawiązywać do stylu, w jakim jest wykończony pokój. Dzięki temu będą tworzyć spójną całość bez utraty ich dekoracyjnego charakteru. Można przy ich pomocy odmienić nie tylko salon, ale również sypialnię, garderobę, a nawet łazienkę i kuchnię. W zależności od potrzeb można zdecydować się na regały pokojowe otwarte oraz ze wkomponowanymi weń szufladami i szafkami, które mogą być z kolei ułożone symetrycznie bądź asymetrycznie na całej wysokości mebla. 

Stawiając go w rogu zyskujemy podwójnie. Wykorzystujemy ciężką do zagospodarowania bezstratnie przestrzeń, ale również sprawiamy, że cały pokój nabiera smaku, wyrazu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gros mebli mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, a całość wykonana na indywidualne zamówienie klienta. 

Biorąc pod uwagę materiał, z którego robione są współczesne regały to do wyboru są nie tylko płyty MDF, ale również różne gatunki litego drewna, które zawsze wprowadzą elegancję i szyk do pomieszczeń, w których będą zastosowane. Budując przy ich pomocy biblioteczkę, czy po prostu wykorzystując je do prezentacji osobistych bibelotów z całą pewnością staną się ozdobą domu, czy też mieszkania.

 
 
meble

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam