Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Przytulne siedzisko pod oknem – rozkoszuj się chwilą

Siedzisko pod oknem to z jednej strony doskonałe miejsce na odpoczynek z widokiem, a z drugiej forma zagospodarowania wolnej przestrzeni pod parapetem. Można wtedy odpocząć z książką czy tabletem lub po prostu relaksować się widokiem z okna. Jeśli posiadasz odpowiednie narzędzia i umiejętności, siedzisko możesz zrobić samodzielnie. Proponujemy jednak najpierw przeczytać ten poradnik.

Wymagane miejsce

Choć każdy budynek mieszkalny ma okna, to jednak nie wszędzie można zrobić takie siedzisko. Wymagana jest odpowiednia przestrzeń, która nie będzie zaburzała poruszania się po pokoju. Wysokość zależna jest głównie od wzrostu domowników. Może ona być na równi z parapetem, lecz często jest to za wysoko. Najlepsze są okna we wnęce, która stwarza możliwość oparcia się. W przeciwnym wypadku siedzisko może być mniej wygodne. Wnęka pod oknem oraz dostępna przestrzeń wokół okna wpływają na głębokość zabudowy. W niektórych miejscach może to być 40 cm, w innych nawet 60. Przy projektowaniu i sprawdzaniu wymiarów musisz pamiętać o tym, by siedzisko nie było ponadwymiarowym meblem, który utrudnia funkcjonowanie domowników. Nie może ono także blokować otwierania okna z żadnej strony.

Funkcjonalna i solidna konstrukcja

Siedzisko samo w sobie zajmuje pewną przestrzeń, wiec warto ją przeznaczyć na wykonanie schowków. Zabudowę najlepiej jest wykonać z gotowych szafek lub korpusów meblowych, w których różnice szerokości wypełni się blendami. Jeśli nie posiadasz takich elementów, powinieneś rozważyć możliwość zamówienia kubików na wymiar. Za pomocą prostego konfiguratora możesz wprowadzić określone wymiary, wybrać rodzaj drewna i barwienia, a następnie dopasować pozostałe elementy pod swoje wymagania. Jest to dużo prostsze rozwiązanie niż zamówienie gotowych płyt i samodzielnie wykonanie mebli. Powstałą konstrukcję należy przykryć mocnym blatem, który usztywni całą konstrukcję. Pamiętaj, że musi ona bez problemu utrzymać dorosłą osobę.

Wygoda użytkowania

Wierzch siedziska powinien być przykryty materacem, gąbką lub innym materiałem, który będzie wygodny przy długim siedzeniu. Kolor poszewki należy dopasować do nowego mebla, jak i całej aranżacji pomieszczenia. Dodatkowo materac lub gąbkę warto przymocować do blatu, by nie zsuwał się podczas leżenia. W zależności od tego, jakie przedmioty będą trzymane w powstałych kubikach, można zamontować do nich drzwiczki. Jeśli będą to książki, dodatkowe przykrycie nie jest potrzebne. W przypadku trzymania ubrań warto zadbać o fronty. Zamiast klamek lepiej jest zdecydować się na system otwierania „click-clack” lub „push-to-open”. Okucia wystające poza konstrukcję mogłyby zaczepiać się o nogi i ubrania. Warto także zatroszczyć się o funkcjonalną lampkę ścienną, która dostarczy światło punkowe i nie będzie przeszkadzała podczas codziennego funkcjonowania. Do tego oczywiście będzie potrzebne gniazdko elektryczne położone w pobliżu.

meble

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam