Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Jaką wysokość powinien mieć blat w kuchni

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna. Bardzo ważną rolę odgrywa blat kuchenny. Na jakiej powinien być umieszczony wysokości?

Jaką wysokość powinien mieć blat w kuchni?

Szerokość i długość blatu uzależniona jest od wielkości kuchni. Natomiast jego wysokość powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Standardowo producenci przyjmują 85 do 90 cm. Jednak należy wziąć pod uwagę wzrost domowników, wówczas praca będzie bardziej komfortowa. Zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzamy w kuchni na przygotowywanie posiłków, organizowaniu spotkań, które wymagają od nas więcej pracy. Przy projektowaniu mebli na wymiar wysokość blatu możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli z kuchni korzystają osoby o różnym wzroście, można przyjąć średnią, która będzie odpowiednia dla każdej z nich. Firma EWODD specjalizuje się w projektowaniu mebli na wymiar. Zajmują się projektowaniem, doradzą oraz pomogą spełnić najwyższe wymagania klienta.

Jaka powinna być funkcjonalna kuchnia?

Kuchnia powinna być funkcjonalna i dostosowana do każdego domownika. Ważne jest zarówno wyposażenie, wygląd, jak i jej rozkład. Najlepiej sprawdzają się kuchnie na wymiar. Łatwiej jest doprecyzować każdy szczegół. Jeśli dysponujemy odpowiednia wielkości pomieszczenia kuchennego, możemy podzielić go na funkcję przeznaczoną do gotowania oraz spożywania posiłków. Kuchnia musi być zaprojektowana tak, aby spełniała oczekiwania użytkownika. Prawidłowe projektowanie mebli ważne jest z zachowaniem kolejności stref pracy. Bez względu na to, jaki ma kształt kuchnia, powinna mieć strefę zmywania, przygotowywania, gotowania, przechowywania. Kuchenka, lodówka i zlew powinny znajdować się blisko siebie. Najlepiej, jeśli zastosujemy zasadę trójkąta roboczego. Należy również pamiętać o większej przestrzeni roboczej, czyli blacie, na którym znajdą się również przybory kuchenne i akcesoria.

 
 
meble

Zostaw komentarz:

2 odpowiedzi

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam