Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
półki na książki - konfigurator mebli ewodd

Jak zrobić półki na książki? Konfigurator mebli na wymiar

Dzisiejszy świat stawia na niestandardowe rozwiązania, które stają się coraz bardziej popularne także i w branży wnętrzarskiej. Indywidualizm i wyjątkowość zyskują na znaczeniu, a za trendami ruszają meble na wymiar. Choć do tej pory kojarzyły się z wynajęciem stolarza (jak w przypadku projektowania kuchni), teraz można spotkać się z firmami, które oferują ich wykonanie zgodnie z oczekiwaniami klienta. Zaprojektowanie praktycznej półki drewnianej lub funkcjonalnego regału na książki może być teraz łatwe i przyjemne dzięki konfiguratorom mebli online. Dzięki nim masz możliwość samodzielnie stworzyć wymarzony mebel, idealnie dopasowany do Twojego wnętrza.

Zaprojektuj swoje własne półki i regały na książki

Szukając unikalnych rozwiązań, które pomogą nam zaoszczędzić przestrzeń, a zarazem maksymalnie ją wykorzystać, powinniśmy zdecydować się na półki ze wspornikiem na książki, gdzie położymy nie tylko nasze lektury, ale również innego rodzaju drobiazgi (np. pamiątki, doniczki). Jako, że standardowe sklepowe rozmiary regałów na książki nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom, powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z konfiguratorów mebli, które pomogą spersonalizować to, czego potrzebujemy. Wybierając wysokość regału, rodzaj drewna oraz dodatki, takie jak półki wiszące czy półki narożne, możesz dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. To doskonały sposób na przechowywanie książek zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecka. Regały do salonu mogą stać się nie tylko praktycznym miejscem na ulubione lektury, ale także elementem aranżacji wnętrza, dodającym charakteru Twojemu domowi. Dzięki możliwości dostosowania mebli na wymiar, stworzysz funkcjonalny regał nie tylko do przechowywania książek, ale również do eksponowania dekoracji czy zabawek w pokoju dziecięcym.

regał na książki - regały na wymiar ewodd.com

 

Jak działają konfiguratory nowoczesnych półek na książki?

Jednym z głównych powodów, dla których powstały tego typu rozwiązania, jest fakt, że coraz więcej osób decyduje się na projektowanie mebli na wymiar, czyli indywidualizm. Współcześni konsumenci bardziej doceniają możliwość wyrażania swojej osobowości poprzez wnętrza, które stają się odzwierciedleniem charakteru i stylu właściciela. Kreatory półek na książki takie jak nasz, dają możliwość personalizacji produktu, a nawet tworzenia całych regałów. 

Jak zrobić regał na książki z konfiguratorem? Nasze porady

Ciekawie zaprojektowany wiszący regał na książki segmentowy lub zestaw półek może w dużym stopniu wpłynąć pozytywnie na odbiór danego wnętrza. Przed przystąpieniem do pracy z konfiguratorem, warto dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy. Oto porady, które pomogą nam stworzyć wachlarz ciekawych półek na książki:

  1. Zdefiniuj swoje wymagania – zastanów się ile książek chcesz przechowywać, jakie są ich rozmiary i czy na półce na książki znajdą się też inne przedmioty (np. figurki). Określenie tych rzeczy pomaga lepiej dostosować projekt do potrzeb.

  2. Zaprojektuj układ – może to być nawet rysunek na kartce, który zwizualizuje Twoje myśli – wiedząc, czego chcesz, szybciej przebrniesz przez cały proces.

  3. Dokładnie zmierz i oznacz – oceń dostępną przestrzeń, wyznacz miejsce, w którym umieścisz regał na książki, zmierz to wszystko z dokładnością w kilku miejscach na szerokość i głębokość przyszłego mebla i zapisz otrzymane wartości.

Półka na książki w kształcie drzewa – to możliwe!

Piramidki czy wiszące półki na książki ułożone na kształt drzewa to częsty widok w dobrze zaprojektowanych pokojach dziecięcych, ale i nie tylko. Konfigurator mebli na ewodd.com pozwala w prosty sposób łączyć ze sobą półki i segmenty, tworząc stanowiący całość mebel, który dostosowany jest do Twoich potrzeb. 

Jak zrobić regał na książki? Po wejściu na stronę konfiguratora mebli ewodd.com wybieramy produkt, który nas interesuje. Klikamy przycisk „konfiguruj artykuł”. Na następnej stronie możemy decydować o takich opcjach jak kategoria materiału (drewno, płyty MDF) rodzaje drewna (gatunek drewna, wybarwienie), grubości ram zewnętrznych, pionów, półek i przegródek. Jest tam także dużo miejsc na podanie ilości segmentów, wymiarów mebla, możliwości dodania dodatkowych elementów (ściana tylna, cokoły, nóżki). W zależności od złożoności produktu – opcji tych jest naprawdę sporo, więc podchodząc do projektowania naszych regałów i nowoczesnych półek na książki musimy zarezerwować trochę czasu. Ważne jest, by być cierpliwym i skupionym, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia potencjalnych pomyłek. Co więcej, na samym końcu wyświetla nam się cena, którą przyjdzie nam zapłacić za spersonalizowane zamówienie.

konfigurator mebli na wymiar ewodd - półki na wymiar regały na wymiar

 

Zestawy półek na książki – dlaczego warto tworzyć je samodzielnie?

Oferta konfiguratora jest naprawdę szeroka, co wiążę się z odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania na rynku wnętrzarskim. Klienci chętnie stawiają na indywidualne rozwiązania i chcą sami decydować o tym, jak będzie wyglądał ich mebel. Konfiguratory tego typu im to umożliwiają. Meble tworzy się prosto i intuicyjnie, a po odbiorze zamówienia nie pozostaje nam nic innego, jak tylko złożyć nasz regał na książki, by móc z niego korzystać. Tworzenie regałów i zestawów wiszących półek ze wspornikiem na książki ma wiele zalet i korzyści. Ciekawe aranżacje są nie tylko praktycznym elementem wystroju wnętrza, ale poprzez ich projektowanie wyrażamy też siebie i swoją kreatywność. Ponadto tworzone przy pomocy kreatorów mebli produkty doskonale odpowiadają naszym preferencjom, dając nam indywidualny design. Gotowe wiszące regały na książki oferują bowiem ograniczone opcje wyboru, podczas gdy samodzielnie tworzone zestawy cechuje unikatowy kształt, rozmiar, kolor czy materiał.

Konfigurator mebli na wymiar – idealne dopasowanie mebli do Twoich pomieszczeń

Dopasowanie drewnianych półek na książki do rozmiarów wnętrza to również istotny element, którego nie biorą pod uwagę gotowe meble, ponieważ jest to po prostu niemożliwe. Tworząc regały przy pomocy kreatora, sami decydujemy o parametrach takich jak wysokość, szerokość czy głębokość półek. W niektórych przypadkach chodzi również o oszczędzanie pieniędzy. Wybierając tańsze materiały, jesteśmy w stanie zaoszczędzić.  Tworzenie zestawów półek na książki samodzielnie to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale szansa na wyrażenie siebie, unikatowość i wyjątkowy design. To satysfakcjonujący proces, który pozwala nam cieszyć się rezultatami pracy. Zaprojektowany wedle naszych preferencji regał na książki może również pełnić funkcję elementu dekoracyjnego wnętrza oraz podkreślać indywidualne podejście właściciela.

Odkryj nowe możliwości aranżacji Twojego pokoju dzięki regałom dostępnym w konfiguratorze mebli online i stwórz regał, który nie tylko pomieści wszystkie książki, ale także stanie się ozdobą Twojego wnętrza.

Przeczytaj nasz poprzedni wpis Wnętrze szafy wnękowej – jak je zaprojektować, aby było funkcjonalne?

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam