Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Jak zabezpieczyć półki przed przeciążeniem od książek?

Półki z drewna pięknie komponują się w wielu pomieszczeniach. Konieczne jest jednak ich odpowiednie zaprojektowanie, dobranie i wykonanie. Planując półki musimy jednak również brać pod uwagę to, co ma się na nich znajdować. Czy ustawimy tam jedynie kilka ramek ze zdjęciami, czy może zdecydujemy się na ułożenie książek i będą pełnić rolę biblioteczki? Te rozwiązania różnią się pomiędzy sobą ciężkością. 

Jak odpowiednio zabezpieczyć półki?

Półka z drewna sama w sobie jest solidna, więc powinna z łatwością utrzymać kilka książek, jednak aby mieć pewność, że półka jest odpowiednio zabezpieczona, warto zdecydować się na model z dodatkowymi wspornikami. Są to solidnie wykonane elementy umożliwiające ustawienie na półce nawet dużej ilości ciężkich książek. Dodatkowo, estetyczne wsporniki stanowią również element dekoracyjny ściany.

Jak wybrać odpowiednią półkę?

Przede wszystkim warto stawiać na półki skrojone na miarę, czyli takie, które idealnie skomponują się z naszym wnętrzem i pozwolą nam stworzyć prawdziwie indywidualną przestrzeń. W związku z tym ważny jest materiał, kolor, ale i solidne wykonanie. Pamiętajmy, że jest to jednak mebel, element, który wykonujemy na wiele lat i ma doskonale spełniać swoją funkcję. Dlatego warto wybierać renomowanych i doświadczonych producentów. Wówczas mamy pewność, że uzyskamy również najwyższą jakość pod względem trwałości i wyglądu. Z takich produktów każdy klient jest zadowolony.

Alternatywa dla półek

Osoby, które posiadają większe ilości książek mogą mieć problem z ulokowaniem ich na jednej półce. Z kolei zawieszenie większej ilości półek może optycznie zmniejszyć wnętrze i zwyczajnie nie wyglądać dobrze. Właśnie dlatego w takim przypadku warto zdecydować się na zakup regału, który bez najmniejszego problemu pomieści wszystkie książkowe zasoby, a przy okazji pozwoli je posortować. Tak wyeksponowana domowa biblioteczka z pewnością będzie ozdobą pomieszczenia.

meble

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam