Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Jak wyliczyć wymiar półek na książki ?

Jak wyliczyć wymiar półek ?

Dobrze zaaranżowany salon jest miejscem, w którym z przyjemnością przebywa cała rodzina. Stworzenie spójnej kompozycji nie jest jednak łatwe, ponieważ wymaga przemyślanego działania i wykorzystania niemal każdego skrawka przestrzeni. Wiele osób przekonało się, że prawdziwego smaku dodaje wprowadzenie dodatkowych półek na książki, które sprawiają, że salon zyskuje elegancję i styl. 

Niestety, mimo szerokiego asortymentu dostępnego w sklepach, wybór idealnych dodatków nie jest prosty. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że większość standardowych propozycji nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań. Dobrym rozwiązaniem jest więc stworzenia półek na wymiar i wykonanie ich według naszych szczegółowych wytycznych. Powstają jednak pytania. Jak wyliczyć odpowiednie wymiary? I jakie czynniki należy wziąć pod uwagę? Kwestie te wyjaśniamy w naszym artykule.

Półki na zamówienie – dlaczego warto?

Jak już wspomnieliśmy propozycje dostępne w sklepach często nie odpowiadają nam pod względem stylistyki i ogólnego wzornictwa. A przecież tworzenie spójnej kompozycji jest niczym innym, jak starannym łączeniem ze sobą doskonale współgrających elementów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z mebli wykonywanych na zamówienie. Takie rozwiązanie pozwala dopasować kolor, pojemność, styl, a także rodzaj użytych materiałów do naszych potrzeb. Półki tworzone na wymiar sprawdzą się szczególnie dobrze, jeśli dany element jest dedykowany do nietypowej przestrzeni, takiej jak wnęka, czy skos. 

Jak wyliczyć wymiary półek na książki?

Oczywiście nie każdy musi być mistrzem w dokonywaniu obliczeń lub specjalistą w dziedzinie tworzenia mebli. Dlatego podstawą tworzenia projektu musi być doradztwo profesjonalistów, a nasza rola powinna polegać jedynie na określeniu preferencji i wstępnym wyznaczeniu wymiarów. Jak więc oszacować wymiary półki? Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim odległości między poszczególnymi elementami. Praktyka pokazuje, że powinna ona wynosić około trzydziestu centymetrów, tak by istniała możliwość swobodnego ułożenia książek – także w formacie A4. Innym ważnym parametrem jest głębokość całego mebla, która także powinna wynosić około trzydziestu centymetrów. Taka wartość sprawia, że możemy swobodnie ustawić potrzebne książki, a jednocześnie nie marnujemy dostępnej przestrzeni.

Kolejnym czynnikiem jest grubość półek, która jest uzależniona od szerokości mebla, a także od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na eleganckim, ale silniej zarysowanym kształcie, skorzystajmy z grubszych, bardziej masywnych rozwiązań; jeśli z kolei chcemy stworzyć delikatną, subtelną kompozycję, wybierzmy cieńszy materiał. Warto także pamiętać, że im większa grubość półki, tym więcej przedmiotów można na niej ułożyć. Jeśli planujemy stworzenie rozbudowanej biblioteki powinniśmy skorzystać z solidnych rozwiązań. 

Wygodny konfigurator – jak działa?

Dla klientów, którzy chcą stworzyć własne zamówienie przygotowaliśmy wygodny konfigurator umożliwiający szybkie dobranie niezbędnych parametrów i stworzenie profesjonalnego projektu. Warto dodać, że wszystkie nasze propozycje są tworzone z naturalnych materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu wyróżniają się elegancją i ponadczasowym stylem. Nasze drewniane półki ścienne są wyposażone w innowacyjny, ukryty system mocowań, co sprawia, że stworzona aranżacja wygląda estetycznie i elegancko, a do tego zyskujemy możliwość regulacji nachylenia kąta półki w górę lub w dół.

W czasie tworzenia projektu konieczne jest dobranie następujących parametrów:

  • szerokość całkowita półki wiszącej wyrażona w centymetrach,
  • głębokość całkowita półki wyrażona w centymetrach,
  • materiał, do wyboru: sklejka laminowana, MDF laminowany, MDF lakierowany, MDF fornirowany, sosna, sosna lita, buk, buk lity, jesion, jesion lity, dąb, dąb lity.
 
 
meble

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam