Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Jak urządzić domową biblioteczkę ?

Domowa biblioteka to marzenie każdego miłośnika książek. Tak naprawdę można ją urządzić praktycznie w każdym mieszkaniu, bez względu na jego metraż czy układ pomieszczeń

Gdzie zaaranżować kącik do czytania?

Jeśli dysponujesz wystarczającą ilością pokoi w domu, możesz przeznaczyć jeden z nich na stworzenie biblioteki w oddzielnym pomieszczeniu. W ten sposób stworzysz prawdziwy azyl, w którym spokojnie będzie można zanurzyć się w lekturze. Oprócz tego warto pomyśleć też o stoliku na lampkę, a przede wszystkim wygodnym fotelu.

W większości przypadków domowa biblioteka aranżowana jest jako integralna część innych pomieszczeń, np. salonu, sypialni, pokoju dziecięcego. Można ją wykonać nawet na antresoli czy jako zabudowę schodów. Wystarczy nieco chęci i odrobina pomysłowości, a nawet mieszkanie o wyjątkowo małym metrażu pomieści cały zgromadzony księgozbiór. Półki lub regały wiszące mogą być umieszczone w przejściach między poszczególnymi pomieszczeniami. Wszelkie wnęki w ścianach to idealna przestrzeń do wygospodarowania miejsca na mini biblioteczkę.

Regały na książki to podstawa w domowej biblioteczce

Drewniane regały na wymiar są funkcjonalne, a przede wszystkim cechują się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Idealnie pasują praktycznie do każdego wystroju wnętrz — zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego. Taki regał służy nie tylko do porządkowania książek czy innych przedmiotów, ale również staje się elementem dekorującym wnętrze.

Decydując się na wykonanie regałów na zamówienie, tak naprawdę masz bardzo szerokie możliwości ich konfiguracji. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością przestrzeni i jesteś posiadaczem wielu egzemplarzy książek, idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie biblioteki zajmującej całą ścianę. Regały sięgające od podłogi aż po sufit prezentują się bardzo efektownie. W zależności od stylu, w jakim urządzone jest twoje mieszkanie, możesz wybrać półki z drewna ciemnego lub jasnego.

Regały stojące mogą mieć różnorodną wysokość, liczbę poszczególnych segmentów czy głębokość. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i specyfiki pomieszczenia, w którym planujesz wykonać bibliotekę. Dobrym rozwiązaniem będą też solidne regały wiszące tudzież póki, które mogą być zaaranżowane w dowolnie wybrany sposób.

Wygodna konfiguracja regałów na książki

Nasza firma oferuje klientom specjalny konfigurator mebli. W konfiguratorze samodzielnie wybierasz rodzaj regału, wprowadzasz oczekiwane wymiary oraz dobierasz zabarwienie i rodzaj mebla. Możesz wybrać wszystkie elementy, w które chciałbyś wyposażyć swój mebel, np. drzwi, dodatkowe półki, szuflady itd. Indywidualnie dostosowuje wszystkie parametry, a w konsekwencji otrzymujesz regał idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

meble

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam